Amikor valaki meghallja, hogy cserkészet, hamar eszébe juthatnak az amerikai filmekben látott cserkész gyerekek, akik sütit árulva járnak házról házra. Az udvarhelyi valóság nem így néz ki, bár igaz, hogy a helyi cserkészek igen aktívak voltak a hétvégén, óriási számháborút szerveztek a városi parkban.
Sikeres volt a Romániai Magyar Cserkészszövetség udvarhelyi tagjainak és a Lábbusz-program csapatának közösségi megmozdulása, a városi park megtelt érdeklődőkkel, a csapatjátékra összesen hatvan gyermek, illetve felnőtt gyűlt össze.
A jelentkezők szombat reggel a Márton Áron téren gyülekeztek, majd egy sétát követően érkeztek meg az esemény fő helyszínére.
A közösségi kaland egy számháborúval tetőzött.
Hozzátartozik az előzményekhez, hogy áprilisban a cserkészek már szerveztek egy hasonló akciót, amikor is a Kerekerdőre lábbuszoztak a gyermekekkel.
A tavaszi megmozdulás megalapozta a hétvégi projekt népszerűségét, amely eredetileg szintén egy kirándulás lett volna, de a kedvezőtlen időjárás miatt városi sétára, illetve csapatjátékra szorítkoztak.
Egyedinek számít a számháború ötlete, hiszen ilyen jellegű esemény még nem volt a parkban, mondta Balogh Csenge szervező, hozzátéve, hogy a gyermekek nagyon szerették a játékos programokat, a szülők pedig pozitívan értékelték a kezdeményezést.
A projekt célja megismertetni a gyermekekkel a cserkészek hétköznapjait, illetve fő tevékenységeit, a cserkészek személyes indíttatása pedig az, hogy valódi közösségi élményt nyújtsanak a gyermekeknek, tette hozzá a szervező. Egy ehhez hasonló élményt otthon, a számítógép vagy a mobiltelefon kijelzője előtt nem kapnak meg,
ehhez a tapasztalatszerzéshez ki kell mozdulni a négy fal közül.
Egyébként a projekt résztvevői közül kerülnek ki a jövő cserkészei, tudtuk meg Balogh Csengétől. A múltkori kirándulás után több szülő kereste fel a cserkészeket, és érdeklődött a jelentkezéssel kapcsolatban. Tagtoborzásra nincs szükség, a gyermekek rendkívül fogékonyak a cserkészek tevékenységével kapcsolatban. Udvarhelyen heti rendszerességgel tartanak foglalkozásokat a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Gimnázium kórustermében, ahová minden jelentkezőt szeretettel várnak. A régi cserkészek az újoncokra már első perctől kezdve teljes értékű tagokként tekintenek, akik minden aktuális programhoz csatlakozhatnak, mondta a szervező.
A kiscserkészek esetében az önállóságra tanítás fontos lépés, a cserkészet pedig egy olyan életforma, amely kedvezően hat a személyiségfejlődésre, illetve a jellemnevelés eredményességére, mondta a szervező. A számháború megszervezésében a Romániai Magyar Cserkészszövetség Udvarhely Körzete, a Lábbusz-programban legutóbb részt vett sofőrök, illetve a székelyudvarhelyi Művelődési Ház működött közre.
Fotó: Székelyudvarhelyi Művelődési Ház Facbook-oldala